Co to jest Hosting - definicja

Hosting, czyli miejsce na serwerze

Hosting www jest to udostępnienie (płatne bądź darmowe) określonych zasobów serwera (czyli komputera nieprzerwanie podłączonego do internetu) przez dostawcę usługi hostingu, w celu udostępnienia ich użytkownikom sieci. W zależności od potrzeb możemy wybrać różne rodzaje hostingu, odpowiednie zarówno dla tworzenia witryn prywatnych o niskim ruchu, jak i dużych i rozbudowanych serwisów i sklepów internetowych.

Darmowy hosting www

Hosting darmowy przeznaczony jest na utrzymanie witryn o małym ruchu, oferuje również zazwyczaj dość niewielkie możliwości, na utrzymywanych stronach mogą też wyświetlać się reklamy. Rozwiązanie jednak zazwyczaj jest wystarczające dla użytkowników prywatnych.

Hosting współdzielony

Na utrzymanie strony przeznaczona jest część serwera, a jego zasoby są współdzielone przez wielu użytkowników.

Hosting wirtualny VPS

Virtual Private Server to wirtualny podział serwera na mniejsze, do których dostęp mają ich użytkownicy. W odróżnieniu od hostingu współdzielonego, z serwera przeznaczonego do VPS korzysta mniejsza liczba użytkowników, jego zasoby zaś są większe. Rozwiązanie jest odpowiednie do bardziej rozbudowanych serwisów i sklepów.

Hosting dedykowany

W tym przypadku użytkownik ma do swojej dyspozycji osobny serwer, przeznaczony wyłącznie na jego potrzeby. Z takiego hostingu korzystają bardzo duże serwisy, sklepy czy też instytucje, które z jakiegoś powodu nie chcą bądź nie mogą korzystać z serwerów dzielonych z innymi użytkownikami.

Hosting w chmurze

Polega na utrzymywaniu serwisu (lub aplikacji) w chmurze (klastrze serwerów), zamiast na jednym serwerze fizycznym. Ich atutem jest płynne wykorzystywanie zasobów wielu serwerów do obsługi witryny, więc ograniczona jest możliwość przeciążenia serwera, a co za tym idzie spowolnienia działania witryny lub jej wyłączenia w przypadku awarii serwera.

Hosting WordPress

W tym przypadku serwer jest wstępnie skonfigurowany, by uruchomienie na nim serwisu z wykorzystaniem WordPress było możliwie intuicyjne i nie wymagało od użytkownika umiejętności samodzielnej konfiguracji.

Hosting SEO

Rodzaj hostingu przeznaczonego specjalnie do działań SEO.

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Hubert Wołoszyn

Content Manager
Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Podobne artykuły

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym

WEBRANGE Sp. z o.o. realizuje voucher na zakup specjalistycznej usługi doradczej pn. ,, Doradztwo w opracowaniu Mapy Drogowej, tj. planu transformacji firmy w kierunku Przemysłu 4.0 dla WEBRANGE Sp. z o.o.” Voucher na zakup usługi doradczej finansowany z projektu pn. „Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze” realizowanego ze […]

Czytaj więcej

Zamówienie publiczne na marketing internetowy – jak je napisać?

Spis treści Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]

Czytaj więcej

Linkowanie wewnętrzne w SEO

Linkowanie wewnętrzne jest bardzo istotnym, choć zdarza się, że niedocenianym elementem strategii pozycjonowania. Linki wewnętrzne wpływają na pozycję fraz kluczowych – są bowiem jednym z czynników rankingowych Google.  Z artykułu dowiesz się czym, są linki wewnętrzne, gdzie możesz umieścić je na Swojej stronie internetowej i jak poprawnie wdrażać linkowanie wewnętrzne. Spis treści Linki wewnętrzne i […]

Czytaj więcej