Co to jest Element Title - definicja

Element Title, czyli tytuł danej podstrony internetowej.

Element Title jest kluczowym znacznikiem meta (meta tagiem) stosowanym do opisania tytułu danej podstrony i dokumentu HTML.
Umieszczony jest w sekcji głównej strony (head), a przykładowo dla niniejszego dokumentu ma postać:

<title>Co to jest Element Title – definicja | Agencja Webrange ?</title>

Przeznaczenie znacznika Element Title

Znacznik Title ma kilka zastosowań, z których każde ma duże znaczenie dla pozycjonowania oraz odczuć użytkownika. W pozycjonowaniu title definiuje robotom wyszukiwarek, czego dotyczy dana podstrona. Jednocześnie właśnie tytuł wyświetlany jest w wynikach wyszukiwania, więc wskazuje też użytkownikom, jakie treści mogą się spodziewać na witrynie. Po jej otwarciu title jest zaś wyświetlany na górnej belce, w pasku tytułu.

Jak budować meta tag Element Title?

Po pierwsze trzeba pamiętać, że każda strona powinna go mieć. Co do wytycznych, to są one zarówno techniczne, jak i merytoryczne.
Od strony technicznej element title nie może być zbyt długi – przyjęło się, że powinien mieć 50-60 znaków. Dokładniej rzecz biorąc nie więcej niż 600 pikseli i nie mniej niż 200.
Do tego dochodzą przesłanki merytoryczne, czyli title musi odpowiadać temu, co faktycznie znajduje się na stronie. Dobrze też, jeśli w tytule zostaną użyte słowa kluczowe, na których pozycjonowaniu nam zależy.
Ponieważ długość title zostawia pewne pole do manewru, to często spotykanym zabiegiem jest połączenie w tytule odniesienia do właściwej zawartości z brandem, nazwą firmy czy też sklepu internetowego.

 

 

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Hubert Wołoszyn

Content Manager
Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Podobne artykuły

Linkowanie wewnętrzne w SEO

Linkowanie wewnętrzne jest bardzo istotnym, choć zdarza się, że niedocenianym elementem strategii pozycjonowania. Linki wewnętrzne wpływają na pozycję fraz kluczowych – są bowiem jednym z czynników rankingowych Google.  Z artykułu dowiesz się czym, są linki wewnętrzne, gdzie możesz umieścić je na Swojej stronie internetowej i jak poprawnie wdrażać linkowanie wewnętrzne. Spis treści Linki wewnętrzne i […]

Czytaj więcej

Reklama może uratować Cię przed kryzysem

Spis treści Kryzys. To słowo słyszymy ciągle. Od kontrahentów, przyjaciół, znajomych. Jest już z nami. Naturalną reakcją na sytuacje kryzysowe, możliwość redukcji przychodów i utraty płynności jest chęć szukania oszczędności. Stąd też nie dziwi, że wiele firm decyduje się ciąć wydatki między innymi na budżety reklamowe. Jednak w naturze przedsiębiorców jest nie tylko rozpoznawanie zagrożeń, […]

Czytaj więcej

Marketing placówek weterynaryjnych

Spis treści Reklamowanie placówek weterynaryjnych to temat będący przedmiotem sporów i dyskusji. Podobnie jak prawnicy, tak i lekarze weterynarii należą do grupy zawodów zaufania publicznego, a „pieczę” nad nimi sprawują odpowiednie samorządy zawodowe, odpowiedzialne za ustalenie zasad wykonywania zawodu. W niniejszym artykule przedstawimy aktualny stan prawny dotyczący marketingu placówek weterynaryjnych oraz podpowiemy, jak w sposób, […]

Czytaj więcej