Co to jest Crawler - definicja

Crawler (Robot internetowy lub robot indeksujący) –jest to program, bot który zbiera informacje o stronach internetowych, takie jak struktura, treści czy kod źródłowy.

Crawler (Robot internetowy lub robot indeksujący) –jest to program, bot który zbiera informacje o stronach internetowych, takie jak struktura, treści czy kod źródłowy. Roboty jak crawler ten poruszają się w sieci po linkach, które zawarte są w kodzie źródłowym na każdej stronie internetowej.

Im częściej crawler odwiedza stronę tym bardziej przyśpiesza indeksowanie jej poszczególnych podstron, oraz zwiększa pozycje w wyszukiwarkach. Prawidłowe linkowanie wewnątrz serwisu umożliwia dostęp do odwiedzenia istotnych podstron przez crawler.

Crawlery są również wykorzystywane w eksploracji danych, gdzie analizowane są strony pod kątem różnych statystyk, a następnie przeprowadzana jest na nich analiza danych.

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(5,00 / 5)
Ocenianie…
Maciej Kudziela
Specjalista PPC
Marketingowiec z pragmatycznym podejściem. Specjalista PPC/SEO, przedsiębiorca. Pasjonat angielskiej piłki i obcowania z naturą.

Podobne artykuły

Content marketing w pigułce

Spis treści Content marketing to jedna z bardziej interesujących obecnie strategii promocji w internecie. Ma ona wiele plusów, jest przystępna i dość łatwo ją wdrażać. Dzięki temu wiele marek coraz chętniej korzysta z tego rozwiązania. Przyciąganie klientów poprzez publikowanie treści w internecie wymaga jednak odpowiedniego i przemyślanego podejścia. W tym tekście przedstawiamy wszystkie najważniejsze zagadnienia […]

Czytaj więcej

Audyty SEO — Przeprowadzane przez agencje i automatyczne. Sprawdź, czym są, ich porównanie i które warto wybrać

Spis treści Audyty SEO stron internetowych to bardzo korzystne i pomocne procesy. To dzięki nim wiemy wszystko o stanie naszej strony internetowej oraz możemy na podstawie tych informacji ją pozycjonować. Ogólnie istnieją jednak dwa typy audytu — agencyjne wykonywane przez specjalistów i audyty automatyczne — darmowe, które możemy wykonywać samodzielnie w sieci. Wiele osób nie […]

Czytaj więcej

Jak wspomagać pracę agencji SEO, która pozycjonuje Twoja stronę www?

Spis treści Zlecenie pozycjonowania naszej strony internetowej agencji SEO jest początkiem długiego procesu. Bardzo często jednak choć nie znamy się na kwestiach związanych z pozycjonowaniem, chcemy wspomóc działania agencji i pomóc jej promować naszą witrynę w Google. Czy jest to w ogóle możliwe? W wielu przypadkach zdecydowanie tak. Ogólnie istnieje też sporo możliwości, o których […]

Czytaj więcej