Co to jest Copywriting - definicja

Copywriting to tworzenie treści reklamowych i promocyjnych, blogów i artykułów, tekstów na strony tematyczne i zapleczowe.

Copywriting, chociaż nie posiada jednej obowiązującej definicji, rozumiany jest jako pisanie tekstów o charakterze reklamowym, marketingowym, sprzedażowym. Teksty powstające w ramach copywritingu wykorzystywane są na potrzeby sloganów i scenariuszy reklamowych, stron firmowych, artykułów wykorzystywanych w celu pozycjonowania, blogów, opisów produktów. Ich przeznaczenia, a także jakość, mogą być bardzo różnorodne.

Przyjęło się więc w ramach copywritingu internetowego wyróżniać między innymi:

  • content copywriting, rozumiany jako pisanie treści nastawionych przede wszystkim na przekazywanie informacji czytelnikowi w sposób zrozumiały i przyjazny. Są to przykładowo blogi firmowe, poradniki, e-booki, raporty. Content copywriting może być de facto porównywalny do artykułów publikowanych w prasie elektronicznej czy papierowej.
  • SEO copywriting, w którym ważna jest nie tylko (lub niekoniecznie, zależy od przeznaczenia tekstu) sama treść, ale też odpowiednie użycie słów kluczowych – ich dobór, rozlokowanie, nasycenie, czyli optymalizację treści pod roboty wyszukiwarek (głównie oczywiście Goole).
Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Hubert Wołoszyn

Content Manager
Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Podobne artykuły

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym

WEBRANGE Sp. z o.o. realizuje voucher na zakup specjalistycznej usługi doradczej pn. ,, Doradztwo w opracowaniu Mapy Drogowej, tj. planu transformacji firmy w kierunku Przemysłu 4.0 dla WEBRANGE Sp. z o.o.” Voucher na zakup usługi doradczej finansowany z projektu pn. „Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze” realizowanego ze […]

Czytaj więcej

Zamówienie publiczne na marketing internetowy – jak je napisać?

Spis treści Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]

Czytaj więcej

Linkowanie wewnętrzne w SEO

Linkowanie wewnętrzne jest bardzo istotnym, choć zdarza się, że niedocenianym elementem strategii pozycjonowania. Linki wewnętrzne wpływają na pozycję fraz kluczowych – są bowiem jednym z czynników rankingowych Google.  Z artykułu dowiesz się czym, są linki wewnętrzne, gdzie możesz umieścić je na Swojej stronie internetowej i jak poprawnie wdrażać linkowanie wewnętrzne. Spis treści Linki wewnętrzne i […]

Czytaj więcej