Co to jest Bing - definicja

Bing jest wyszukiwarką internetową oferowaną przez Microsoft.

Bing jest to wyszukiwarka internetowa opracowana przez firmę Microsoft.
Pierwotna forma Bing, powstała w 2005 roku, znana była pod nazwą MSN Search. Następnie, na kolejnym etapie rozwoju, była znana jako Windows Live, by od 2009 roku przybrać docelowe miano – Bing.
W świecie zdominowanym przez Google nie należy do wyszukiwarek bardzo popularnych, ale utrzymuje swoje miejsce w czołówce. Wg różnych szacunków z Bing w Polsce korzysta około 3-5% użytkowników internetu, zaś w skali świata jest to około 10-13%, z czego największą popularnością cieszy się w krajach anglojęzycznych.
Bing oferuje wiele usług znanych z najpopularniejszej w Polsce wyszukiwarki, czyli Google. I tak znajdziemy tu Bing: Maps, Images, News, Shopping, Translator oraz oczywiście Bing Ads.

Pozycjonowanie i SEO w Bing

W Polsce około 95% użytkowników używa Google, więc działania dotyczące pozycjonowania i SEO pod inne wyszukiwarki robi się sporadycznie. Przynajmniej o ile witryna nie jest skierowana również na rynek anglojęzyczny, zwłaszcza do USA, ewentualnie UK.
Zakładając jednak, że w Polsce z internetu korzysta 30 milionów osób, to na Bing przypada ich około miliona. Nie jest to więc rynek bez znaczenia i niewykluczone, że pozycjonowanie w Bing, jak i optymalizacja strony pod tę wyszukiwarkę, będą coraz powszechniejsze. Przynajmniej w tej części, w której nie będą one wpływać negatywnie na pozycję witryny w Google…

Na co zwracać uwagę, myśląc o pozycjonowaniu w Bing? Według informacji zamieszczanych na amerykańskich portalach poświęconych tej tematyce, plusem jest przejrzystość czynników rankingowych – czego na pewno nie można powiedzieć o Google. Uwagę zwraca też prostota używanych słów kluczowym. Algorytmy Bing są w tym względzie dużo słabsze i bardziej minimalistyczne, niż w przypadku Google. Dopasowanie semantyczne i kontekst mają mniejsze znaczenie, ważniejsza jest dosłowność słów kluczowych. Prawdopodobnie na pozycję w Bing wpływ będzie miało także używanie dosłownych fraz kluczowych w anchorach backlinków. To z kolei może mieć jednak przełożenie na pozycje w Google, które ceni większe zróżnicowanie „kotwic”.
Pozycjonerzy zwracają także uwagę na większe niż w przypadku Google znaczenie meta tagów – pomijając meta keywords, które dla Google i Bing są w zasadzie nieistotne. Pozycja w Bing wydaje się także być w większym stopniu zależna od widoczności w social media, niż w przypadku Google, a z kolei mniej ważny wydaje się być profil linków. Chociaż z drugiej strony zaleca się, by do każdej z podstron prowadził przynajmniej jeden link zewnętrzny, co rzecz jasna będzie korzystne również dla wyników wyszukiwania w Google.

PPC – Bing Ads i Microsoft Advertising

Jak wiadomo pozycjonowanie jest działaniem długookresowym, a podejmowanie działań, które mogą podnieść pozycję w Bing kosztem Google może być określone mianem biznesowego samobójstwa (na rynku polskim). Inaczej rzecz ma się z systemem reklam PPC, Pay Per Click. Microsoft Advertising to reklama płatna w wyszukiwarkach Bing, DuckDuckGo, Yahoo!, dzięki której można dotrzeć do około miliona użytkowników w Polsce. Jest to więc rozwiązanie warte rozważenia, tym bardziej, że oferuje mniejsze CPC i niższą konkurencję niż Google Ads.

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(Brak ocen)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Podobne artykuły

Content marketing w pigułce

Spis treści Content marketing to jedna z bardziej interesujących obecnie strategii promocji w internecie. Ma ona wiele plusów, jest przystępna i dość łatwo ją wdrażać. Dzięki temu wiele marek coraz chętniej korzysta z tego rozwiązania. Przyciąganie klientów poprzez publikowanie treści w internecie wymaga jednak odpowiedniego i przemyślanego podejścia. W tym tekście przedstawiamy wszystkie najważniejsze zagadnienia […]

Czytaj więcej

Audyty SEO — Przeprowadzane przez agencje i automatyczne. Sprawdź, czym są, ich porównanie i które warto wybrać

Spis treści Audyty SEO stron internetowych to bardzo korzystne i pomocne procesy. To dzięki nim wiemy wszystko o stanie naszej strony internetowej oraz możemy na podstawie tych informacji ją pozycjonować. Ogólnie istnieją jednak dwa typy audytu — agencyjne wykonywane przez specjalistów i audyty automatyczne — darmowe, które możemy wykonywać samodzielnie w sieci. Wiele osób nie […]

Czytaj więcej

Jak wspomagać pracę agencji SEO, która pozycjonuje Twoja stronę www?

Spis treści Zlecenie pozycjonowania naszej strony internetowej agencji SEO jest początkiem długiego procesu. Bardzo często jednak choć nie znamy się na kwestiach związanych z pozycjonowaniem, chcemy wspomóc działania agencji i pomóc jej promować naszą witrynę w Google. Czy jest to w ogóle możliwe? W wielu przypadkach zdecydowanie tak. Ogólnie istnieje też sporo możliwości, o których […]

Czytaj więcej