Co to jest Adsense - definicja

AdSense jest platformą reklamową obsługiwaną przez Google.

AdSense to oferowana przez Google platforma reklamowa. Wyświetla ona reklamy w postaci zarówno tekstów, jak i materiałów graficznych (banerów) czy też wideo.
Reklamy AdSense mogą być wyświetlane na praktycznie dowolnych witrynach i w serwisach internetowych, (o ile ich treść spełnia wymogi regulaminowe). Bardzo często używane są do monetyzacji blogów i witryn. Reklamy w systemie AdSense podlegają weryfikacji, która ma zapewnić ich wysoką jakość oraz możliwość wyświetlania na wszystkich urządzeniach, w tym mobilnych. Właściciel witryny może również samodzielnie zarządzać treścią reklam wyświetlanych w AdSense, typując treści odpowiednie np. z uwagi na treść blogu albo blokując niepożądane ich rodzaje.
Narzędzie to jest cenione między innymi za łatwość implementacji na stronie, do której nie jest potrzebna żadna wiedza specjalistyczna – sprowadza się do klejenia kodu lub zainstalowania dedykowanej wtyczki.
Minusem jest z kolei fakt, że próg wypłat wynosi obecnie 300 PLN, co dla witryn o małym ruchu oznacza długi czas oczekiwania na zgromadzenie kwoty minimalnej.

Czy ta definicja była dla Ciebie pomocna?
(5,00 / 5)
Ocenianie…
Hubert Wołoszyn

Hubert Wołoszyn

Content Manager
Urodzony i wychowany w poprzednim tysiącleciu, pamięta więc świat bez Internetu, za którym czasem wzdycha z nostalgią. Pracował w różnych branżach, od Analizy finansowej po Zakładanie zieleni. Od kilkunastu lat zajmuje się zabawą słowami, a od kilku współpracuje z Webrange. Wolny czas najchętniej spędza w ogrodzie, majsterkując, czytając książki lub oglądając seriale.

Podobne artykuły

Ogłoszenie o zapytaniu ofertowym

WEBRANGE Sp. z o.o. realizuje voucher na zakup specjalistycznej usługi doradczej pn. ,, Doradztwo w opracowaniu Mapy Drogowej, tj. planu transformacji firmy w kierunku Przemysłu 4.0 dla WEBRANGE Sp. z o.o.” Voucher na zakup usługi doradczej finansowany z projektu pn. „Popytowy System Innowacji – rozwój MŚP w regionie świętokrzyskim poprzez profesjonalne usługi doradcze” realizowanego ze […]

Czytaj więcej

Zamówienie publiczne na marketing internetowy – jak je napisać?

Spis treści Rozpisanie przetargu na działania marketingowe w Internecie wydaje się raczej proste – formułujemy swoje oczekiwania, publikujemy je w odpowiednim miejscu, czekamy na oferty i wybieramy najlepszą. Jeżeli jednak choć raz rzeczywiście zajmowałeś się stworzeniem zamówienia publicznego, to wiesz, że sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Otrzymujesz mnóstwo ofert kompletnie rozmijających się z twoim budżetem […]

Czytaj więcej

Linkowanie wewnętrzne w SEO

Linkowanie wewnętrzne jest bardzo istotnym, choć zdarza się, że niedocenianym elementem strategii pozycjonowania. Linki wewnętrzne wpływają na pozycję fraz kluczowych – są bowiem jednym z czynników rankingowych Google.  Z artykułu dowiesz się czym, są linki wewnętrzne, gdzie możesz umieścić je na Swojej stronie internetowej i jak poprawnie wdrażać linkowanie wewnętrzne. Spis treści Linki wewnętrzne i […]

Czytaj więcej